RSS
piątek, 25 lutego 2011
Obiad Pod Podłogą z Jadłem.

Po przeprowadzce na Stare Bielany, jeden z pierwszych problemów z jakimi przyszło nam się zmierzyć to bardzo ograniczona oferta kulinarna.  Niestety na razie niewiele się nie zmieniło. Jest Karuzel Bielański, Pod podłogą z Jadłem. Mibella, parę kebabów i od niedawna jakaś orientalna jadłodajnia na Zeromskiego. Żaden z tych lokali nie jest niestety przyjazny dzieciom.

Dzisiaj poadło na Podłogę. Jak zwykle smacznie, trochę duszno i ciasno. Ogródek oczywiście nie działa ze względu na pogodę. Czekamy na wiosnę.

Dzisiaj był żurek, i do wyboru wątróbka, kurczak albo naleśniki plus kompot śliwkowy. Cena 16zł. Było warto.

 

22:24, zdobycz.robotnicza
Link Komentarze (2) »
Będzie nowa jadłodajnia :)

Na ulicy Kasprowicza niedługo ma zostać otwarta tratoria GAGA. Teraz jest to właściwie sieć lokali.  Kuchnia w lokalu GAGI w Śródmieściu jest przyzwoita. Zobaczymy jak będzie tutaj. Lokale są tworzone na zasadzie programu franchisingowego więc wszystkiego można się spodziewać.

http://restauracjagaga.pl/

wtorek, 22 lutego 2011
Pustki na Bielanach

Stare Bielany pełne są pustych lokali użytkowych w których nic się nie dzieje. Znikają stare sklepy i pukty usługowe. Opustoszałe lokale straszą a w najlepszym przypadku są zajmowane przez banki. Przez ich wspaniałe witryny możemy podziwiać nudzących się pracowników. Na samej ulicy Kasprowicza jest już pięć banków. Restaurcje niestety tylko trzy a kawiarnia jedna. Zadnej instytucji kulturalnej, lokalu przyjaznego dzieciom, nic. Gdzie leży przyczyna? Wysokie czynsze? Brak potencjalnych klientów?

Puste lokale wiszą latami na serwisach wynajmujących nieruchomości.

http://www.oferty.net/lokal-do-wynajecia-kasprowicza-jana-bielany-warszawa,l1698029

Lokal przy ul.Przybyszewskiego to chyba rekordzista. 10 lat ogłoszeń. Suma niebagatelna 45 tysięcy miesięcznie. Dwa lata temu była próba wynajęcia lokalu na prywatne przedszkole. Została zablokowana przez jednego z mieszkańców. Od miesiąca w lokalu prowadzona jest adaptacja.

Co będzie się mieściło pod tym adresem? Zobaczymy. Może kolejny niezbędny w tej dzielnicy bank.

http://www.oferty.net/lokal-do-wynajecia-bielany-warszawa,l2296187

Ostatnio na sprzedaż został wystawiony lokal w którym mieściło są solarium.

Niedługo na ulicy Kasprowicza pustych lokali może być więcej niż tych w których coś się dzieje.

00:00, zdobycz.robotnicza
Link Komentarze (2) »
czwartek, 10 lutego 2011
Film promujący Bielany.

Dzisiaj mam dla Was perełkę. Film promujący dzielnicę Bielany. Dzielnica chwali się pięknym centrum rekreacyjnym w Parku Olszyna. I jest czym. Niestety jest to jedyne takie miejsce w olbrzymiej dzielnicy. Nie ma co się dziwić że dzieciak ze Starych Bielan (tu chyba mieszka rodzinka z filmu) biega na plac zabaw na Piaski. Na Starych Bielanach nie ma ani jednego w pełni bezpiecznego placu zabaw dla dzieci.

http://vimeo.com/17760056

W ciągu ostatnich lat część placyków pod blokami zamieniono na parkingi, pozostałe piaskownice w których dzielnica z maniackim uporem wymienia każdej wiosny piach są zanieczyszczone odchodami i odpadkami. Połamane deski, zniszczone drabinki, brak ogrodzeń, niezgodne z normami bezpieczeństwa nawierzchnie itd, itd. Przy żadnym placu nie ma toalety dla dzieci.  W miarę bezpiecznie można pobawić się na  przy Domu Kultury na ul.Cegłowskiej oraz szkołach podstawowych na Kasprowicza i Fontany ale nawet tam nie ma ogólnodostępnego WC, małe dzieci złatwiają potrzeby fizjologiczne na trawnikach. Ustawione przy niektórych placach kabiny TOITOI najczęściej są pozamykane albo nie nadają się do użytku.

Tablica informacyjna w Lesie Lindego

Tablica informacyjna w Lesie Lindego a poniżej plac zabaw który jest na niej zaznaczony.

plac zabaw Bielan

Ostatnie zdjęcie przedstawia miejsce gdzie znajdowała się piaskownica.

Dzielnica  wyciągnęła jednak rękę w stronę muluchów i ich opiekunów. Od niedawna na Bielany kursuje autobus 197 i z przystanku Metro Stare Bielany możemy dojechać na Bemowo. Fort Bema jest niestety najbliższym  miejscem gdzie można bezpiecznie spędzić czas z dzieckiem. Piszę niestety bo Bielany mają dużo większy potencjał niż miało Bemowo. Jednak to nasi sąsiedzi mają park z trasami do biegania i jazdy na rowerze, z rowerkami wodnymi, z toaletą i świetnym placem zabaw.

A my niestety to co powyżej.

Kiedy to się zmieni?